ul. Zygmunta Markerta 1 lok. 5
02-495 Warszawa
tel. + 48 22 490 86 51

ul. Hryniewickiego 6A/36
81-340 Gdynia

Select language: PLEN

Standard BRCGS Food Safety jest skierowany do producentów żywności i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w procesie produkcji żywności, pakowania, przechowywania i dystrybucji.

Standard ten wdrażany jest najczęściej przez producentów marek własnych oraz firmy eksportujące żywność na rynki zagraniczne. Pomaga detalistom w wypełnianiu obowiązków wynikających z prawa jak również chroni dobra konsumentów.
Norma BRCGS Food Safety ma na celu dbać o bezpieczeństwo produktów na etapach: produkcji, pakowania, przechowywania i dystrybucji. Standard BRCGS Food Safety obejmuje następujące obszary:

  • wprowadzenie systemu HACCP;
  • system zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności;
  • stała kontrola produktu;
  • stała kontrola procesów;
  • personel;
  • ochrona środowiska.

Certyfikacja BRCGS Food Safety  –  potwierdza, że firma ma wdrożony zarówno HACCP jak i system zarządzania jakością. Poprzez certyfikację BRCGS FOOD przedsiębiorstwa potwierdzają dbałość o bezpieczeństwo produktu we wszystkich obszarach działania.

Z doświadczenia wiemy, że certyfikacja BRCGS Food Safety ułatwia współpracę producentów marek własnych z sieciami handlowymi, które coraz częściej stawiają wysokie wymagania swoim dostawcom. Certyfikacja wzmacnia zaufanie, co objawia się zmniejszeniem ilości auditów na ich zlecenie.

Certyfikacja BRCGS Food Safety w przypadku firm zajmujących się produkcją żywności, jest najlepszym dowodem zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa żywności, jakości i legalności produktu.

Jak wyglądają etapy procesu certyfikacji z firmą GLOBAL QUALITY?

  • Kontakt z nami.
    To Państwo musicie wykonać pierwszy krok – skontaktować się z nami. Możecie Państwo to zrobić poprzez zapytanie ofertowe, dostępne na naszej stronie. Jeśli jest taka potrzeba odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.
  • Oferta i nawiązanie współpracy.
    Po rozpoznaniu Państwa potrzeb przedstawiamy indywidualną ofertę oraz ogólne warunki współpracy. Po zaakceptowaniu naszej oferty prosimy o przesłanie podpisanego zlecenia.
  • Audity.
    Kluczowym momentem w procesie certyfikacji jest audit certyfikujący. Jeden z naszych auditorów odwiedza Państwa firmę w ustalonym terminie i dokonuje oceny kryteriów niezbędnych do otrzymania certyfikacji. Jeśli czujecie Państwo taką potrzebę, istnieje możliwość dokonania auditu diagnostycznego przed auditem certyfikującym – pozwoli to upewnić się Państwu, że wszystkie wymagane normy są wdrożone i funkcjonują prawidłowo
  • Raport z auditu.
    Auditor sporządza raport na podstawie dokonanej w Państwa firmie oceny. Jeśli zdarzy się, że nie wszystkie wymagane kryteria zostały spełnione, zostaniecie Państwo o tym poinformowani, a także wyznaczymy czas, w którym będziecie Państwo mogli dokonać działań korygujących.
  • Decyzja o udzieleniu certyfikacji.
    Auditor po sporządzeniu raportu przekazuje go do naszej jednostki gdzie poddawany jest on końcowej weryfikacji. Jeśli raport zostanie zaakceptowany, podejmowana jest decyzja o wydaniu certyfikatu.

Na każdym etapie certyfikacji możecie Państwo liczyć na nasze wsparcie – jesteśmy przecież po to, aby pomagać naszym klientom w rozwoju ich biznesu.