Ta specyfikacja techniczna, opracowana przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), zawiera kompleksowe wytyczne i zalecenia dotyczące zapewnienia dobrostanu zwierząt na każdym etapie ich życia, począwszy od hodowli aż po ubój. Skierowana do interesariuszy takich jak rolnicy, weterynarze, przetwórcy żywności i organy regulacyjne. ISO/TS 34700:2016 umożliwia organizacjom poprawę praktyk dotyczących dobrostanu zwierząt, rozwiązanie problemów etycznych i spełnienie oczekiwań konsumentów dotyczących bardziej humanitarnych i zrównoważonych praktyk hodowlanych.
- Kontakt z nami.
Pierwszym krokiem, który Państwo podejmują, jest nawiązanie kontaktu z nami. Proszę skorzystać z formularza zapytania ofertowego dostępnego na naszej stronie internetowej. W razie potrzeby odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.
- Oferta i nawiązanie współpracy.
Po zrozumieniu Państwa potrzeb przedstawiamy spersonalizowaną ofertę oraz ogólne warunki współpracy. Po zaakceptowaniu naszej propozycji prosimy o przesłanie podpisanego zlecenia.
- Audity.
Kluczowym momentem w procesie certyfikacji jest przeprowadzenie auditu certyfikującego. Jeden z naszych auditorów odwiedza Państwa firmę w ustalonym terminie i dokonuje oceny kryteriów niezbędnych do uzyskania certyfikatu. Jeśli uznają Państwo to za stosowne, istnieje możliwość przeprowadzenia auditu diagnostycznego przed audytem certyfikującym, co pozwoli upewnić się, że wszystkie wymagane normy są właściwie wdrożone i funkcjonują.
- Raport z auditu.
Auditor sporządza raport na podstawie przeprowadzonej oceny w Państwa firmie. Jeśli zdarzy się, że nie wszystkie wymagane kryteria zostały spełnione, poinformujemy Państwa o tym fakcie i określimy termin, w którym będą Państwo mogli podjąć działania korygujące.
- Decyzja o udzieleniu certyfikacji.
Po sporządzeniu raportu auditor przekazuje go do naszej jednostki, gdzie jest on poddawany ostatecznej weryfikacji. Jeśli raport zostanie zaakceptowany, podejmujemy decyzję o wydaniu certyfikatu.