Norma ISO 14001 to tzw. norma zarządzania środowiskowego. Reguluje procesy w firmie, które mają bezpośredni wpływ na środowisko naturalne, np.: zużycie i wykorzystanie zasobów naturalnych, zarządzanie ściekami i odpadami przemysłowymi, zużycie energii. Norma ISO 14001 jest wdrażana zarówno w małych, jak i dużych firmach prowadzących działalność produkcyjną, przetwórczą lub usługową.
Wdrożenie i certyfikacja systemu zarządzania środowiskiem jest pierwszym krokiem ku ciągłemu doskonaleniu prowadzonych działań na rzecz ochrony środowiska. Norma ISO 14001 obejmuje:
- opracowanie i zdefiniowanie polityki środowiskowej
- identyfikację aspektów środowiskowych oraz ocenę ich wpływu na środowisko
- opracowanie procedur mających na celu spełnienie założonych celów
- okresowe przeglądy systemu zarządzania środowiskowego
Nasi klienci decydują się na certyfikację ISO 14001, ze względu na troskę o środowisko naturalne, w którym działają. Z doświadczenia wiemy, że wdrożenie systemów zarządzania środowiskiem niesie szereg korzyści, zarówno wspomagających działalność firmy jak i pozytywnie wpływających na relacje ze społeczeństwem.
Nierzadko certyfikacja ISO 14001 jest jednym z elementów budowy pozytywnego wizerunku naszych klientów, chcących być postrzeganymi jako organizacje świadome zagrożeń wynikających ze swojej działalności. Kontrahenci chętniej współpracują z firmami, które czują odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego.
Organizacja posiadająca certyfikat ISO 14001 zyskuje przewagę konkurencyjną, potwierdzającą jej zaangażowanie w ochronę środowiska. Certyfikacja systemu zarządzania środowiskowego sprawi, że Państwa firma stanie się cenniejszym kontrahentem i pewnym partnerem biznesowym.
Ponadto certyfikacja ISO 14001 jest bardzo często wymagana poprzez szereg instytucji i ułatwia otrzymywanie wielu decyzji i pozwoleń potrzebnych w lokalnej działalności handlowej i produkcyjnej.
- Kontakt z nami.
Pierwszym krokiem, który Państwo podejmują, jest nawiązanie kontaktu z nami. Proszę skorzystać z formularza zapytania ofertowego dostępnego na naszej stronie internetowej. W razie potrzeby odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.
- Oferta i nawiązanie współpracy.
Po zrozumieniu Państwa potrzeb przedstawiamy spersonalizowaną ofertę oraz ogólne warunki współpracy. Po zaakceptowaniu naszej propozycji prosimy o przesłanie podpisanego zlecenia.
- Audity.
Kluczowym momentem w procesie certyfikacji jest przeprowadzenie auditu certyfikującego. Jeden z naszych auditorów odwiedza Państwa firmę w ustalonym terminie i dokonuje oceny kryteriów niezbędnych do uzyskania certyfikatu. Jeśli uznają Państwo to za stosowne, istnieje możliwość przeprowadzenia auditu diagnostycznego przed audytem certyfikującym, co pozwoli upewnić się, że wszystkie wymagane normy są właściwie wdrożone i funkcjonują.
- Raport z auditu.
Auditor sporządza raport na podstawie przeprowadzonej oceny w Państwa firmie. Jeśli zdarzy się, że nie wszystkie wymagane kryteria zostały spełnione, poinformujemy Państwa o tym fakcie i określimy termin, w którym będą Państwo mogli podjąć działania korygujące.
- Decyzja o udzieleniu certyfikacji.
Po sporządzeniu raportu auditor przekazuje go do naszej jednostki, gdzie jest on poddawany ostatecznej weryfikacji. Jeśli raport zostanie zaakceptowany, podejmujemy decyzję o wydaniu certyfikatu.