ul. Zygmunta Markerta 1 lok. 5
02-495 Warszawa
tel. + 48 22 490 86 51

ul. Hryniewickiego 6A/36
81-340 Gdynia

Select language: PLEN

ISO 22000 to międzynarodowy standard zarządzania bezpieczeństwem żywności. Norma łączy zasady HACCP, GHP i GMP oraz elementy zarządzania jakością. Pełna nazwa normy ISO 22000 to „System zarządzania bezpieczeństwem żywności – Wymagania dla każdej organizacji łańcucha żywnościowego”.

Norma ta jest skierowana do wszystkich przedsiębiorstw z różnych sektorów branży spożywczej. Wdrożenie normy ISO 22000 jest mile widziane w firmach uczestniczących w łańcuchu żywnościowym – od produkcji i przetwórstwa, przez opakowania i transport, po miejsca dystrybucji i sprzedaży.

Celem certyfikacji normy ISO 22000 jest zapewnienie bezpieczeństwa żywności w całym łańcuchu dostaw. Obejmuje ona m.in.:

 • komunikację w łańcuchu żywnościowym;
 • system zarządzania;
 • kontrolę zagrożeń w zakresie żywności (wymagania systemu HACCP);
 • stałą kontrolę i udoskonalanie procesów.

Norma ta jest uznawana i ceniona na międzynarodowym rynku spożywczym. Nasi klienci posiadający certyfikację ISO 22000 mają nieograniczone możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych.

Posiadanie certyfikacji ISO 22000 jest często warunkiem, jakie muszą spełnić firmy chcące współpracować z dużymi jednostkami detalicznymi (np. sieci handlowe). Certyfikacja może dać Państwa firmie nieocenioną przewagę konkurencyjną, podnosi wiarygodność i prestiż.

ISO 22000 jest najwyższą formą zapewnienia o zachowaniu międzynarodowych standardów bezpieczeństwa żywności. Przedsiębiorstwa posiadające Certyfikat ISO 22000 to pewni kontrahenci i partnerzy biznesowi godni zaufania. Z doświadczenia wiemy, że działając w branży spożywczej, nie ma lepszego potwierdzenia jakości i troski o bezpieczeństwo żywności.

ETAPY PROCESU CERTYFIKACJI

Jak wyglądają etapy procesu certyfikacji z firmą GLOBAL QUALITY?

 • Kontakt z nami.
  To Państwo musicie wykonać pierwszy krok – skontaktować się z nami. Możecie Państwo to zrobić poprzez zapytanie ofertowe, dostępne na naszej stronie. Jeśli jest taka potrzeba odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.
 • Oferta i nawiązanie współpracy.
  Po rozpoznaniu Państwa potrzeb przedstawiamy indywidualną ofertę oraz ogólne warunki współpracy. Po zaakceptowaniu naszej oferty prosimy o przesłanie podpisanego zlecenia.
 • Audity.
  Kluczowym momentem w procesie certyfikacji jest dwuetapowy audit certyfikujący. Jeden z naszych auditorów odwiedza Państwa firmę w ustalonym terminie i dokonuje oceny kryteriów niezbędnych do otrzymania certyfikacji.
 • Raport z auditu.
  Auditor sporządza raport na podstawie dokonanej w Państwa firmie oceny. Jeśli zdarzy się, że nie wszystkie wymagane kryteria zostały spełnione, zostaniecie Państwo o tym poinformowani, a także wyznaczymy czas, w którym będziecie Państwo mogli dokonać działań korygujących.
 • Decyzja o udzieleniu certyfikacji.
  Auditor po sporządzeniu raportu przekazuje go do naszej jednostki gdzie poddawany jest on końcowej weryfikacji. Jeśli raport zostanie zaakceptowany, podejmowana jest decyzja o wydaniu certyfikatu.
 • Audity nadzoru.
  W drugim i trzecim roku od otrzymania certyfikacji wykonujemy audity kontrolne.

Na każdym etapie certyfikacji możecie Państwo liczyć na nasze wsparcie – jesteśmy przecież po to, aby pomagać naszym klientom w rozwoju ich biznesu.